Toronto

OnlineBilet 599.00 TL

Şehrin belki de en çok bilinen tarihi yapısı CN Kulesi uzun yıllar dünyanın en yüksek yapısı olarak ün salmış. Bu gökdelen Rogers Center yakınlarında merkezi bir noktada, Harbourfront denen bölgede bulunuyor. Eski adı Skydome olan bu bölge, Toronto Blue Jays adlı profesyonel beysbol kulübünün ve Kanada Futbol Liginin ünlü temsilcisi Argonauts’ında doğduğu yer. Civarda bulunan Air Canada Centre, Amerikan Ulusal basketbol ligi NBA’de mücadele eden Raptors ve Ulusal Hokey Ligi NHL takımlarından Maple Leafs de bölgenin diğer görülmeye değer renklerini oluşturuyor.

Kanada’nın en iyi müzelerinden Royal Ontario Müzesi ve Ontario Sanat Galerisi gibi önemli gezi noktaları Toronto’da bulunuyor. İngilizce konuşan ülkeler arasında üçüncü en büyük gösteri merkezi olduğu kabul edilen şehirde, Tiyatro, opera, dans etkinlikleri de görülmeye değer. CanStage, the Factory Theatre, Harbourfront Theatre, Theatre Passe Muraille ve the Artword Theatre kesinlikle programa alınması gereken sanat mekânları.

Hockey Hall of Fame, Ontario Bilim Merkezi, Metro Hayvanat bahçesi, yasama binası ve muhteşem Ontario Place, Ontario Gölü üzerinde fantastik gezi ve eğlence kompleksleri, şehrin biraz dışında yer alan büyük tema park Paramount Canada's Wonderland kesinlikle ziyaret edilmeli.