Houston

OnlineBilet 899.00 TL

Houston, kaliteli müzeleriyle dünya çapında üne sahiptir. NASA’ya ev sahipliği yapan bu uzay kenti, gökyüzüyle buluşan bir görüntüye sahiptir.

Belediye Binası’na yakın bir yerde bulunan Müze Semti, ihtişamıyla göz kamaştırır. Bu bölge; ağaçlarla çevrili patikaları, muhteşem parkları, fiskiyeleri ve mükemmel müzeleri ile bilinir. 

Müze Semti’nde yer alan Rothko Kilisesi, 20. yüzyıl sanat ürünü mimari bir harikadır. Mark Rothko’nun bu kilise için yaptığı 14 tane tablo, tefekkür ile soluklanan bir atmosfer yaratır.

Downtown (Kent Merkezi) Akvaryumu, kentteki çarpıcı deniz yaşamının en güzel yansımalarındandır. Çok sayıda egzotik tür barındıran buz su altı dünyası, benzersiz tecrübeler yaşayabileceğiniz bir yerdir. 

Houston’ın 1836 yılında kurulduğu yer olan Buffalo Bayou (Buffalo Nehir Kolu), 52 mil boyunca yavaş bir şekilde akan mükemmel bir su yoludur. Kentin bu bölümü; çok çeşitli bitki örtüsü ve hayvan alemine, yürüyüş ve bisiklet yollarına, çok sayıda parka ev sahipliği yapar.

 Sam Houston Parkı, Hidalgo Parkı, Buffalo Bayou Sanat Parkı ve Spotts Parkı, burada yer alan muhteşem parklara örnektir.