BİLBAO

OnlineBilet 279.00 TL

Şehrin kalbi nehrin doğu yakasında “Eski Kent” olarak da bilinen Casco Viejo. Çoğu otel, restoran ve gece kulübü buranın hemen güneyindeki Las Siete Calles’de bulunuyor. Buradan kıyıya paralel Arenal Caddesi boyunca yürüyüp, Viskaya Köprüsü’nden geçilerek keyfili bir yürüyüş yapılabilir.

Nehrin batı yakasında Gran Via Don Diego ve López de Haro caddeleri boyunca şık butik, mağaza ve kahveler sıralanıyor. Moyúa Meydanı ve biraz ilerisindeki park da şehrin gözde yerlerinden.

Kentin dışında, batı ve doğu yakasında daha güzel kumsallar bulunuyor. Merkeze en yakın plaj metroyla ulaşılabilen Algorta yakınındaki Las Arenas ve Plentzia’nın hemen dışında bulunan Sopelana.

Viskaya Köprüsü Yapımına 1890’da Alberto de Palacio tarafından başlanan köprü 1893’de hizmete açılmış. Nehrin iki kıyısına kurulan karşılıklı 63 metre yüksekliğindeki iki iskele arasındaki raylı sistem sayesinde denizden bir metre yükseklikteki vagonla insan ve araç taşınıyor. Köprünün üstündeki yaya yoluna asansörle çıkılabiliyor. İç savaş sırasında 1937’de yıkılan köprü 1941’de tekrar açılmış.