Yardim

www.onlinebiletsitesi.com sitesi üzerinden aldığınız biletler özel indirimli olmaktadır. Yurtiçi uçuşlarında fiyatlar genel manada standart olması ile beraber Yurtdışı uçuşlarda fiyatlar değişiklik göstermektedir. 444 9 849 Çağrı Merkezi mizi arayara Yurtdışı uçuşlar için özel fiyat isteyiniz

www.onlinebiletsitesi.com sitesi üzerinden Online Bilet Arama Motorunu kullanarak binlerce havayolunu karşılaştırabilirsiniz. İlk öncelikle Nereden Nereye seyahat edeceğiniz gidiş dönüş tarihinizi ve eksiksiz bir şekilde doldurun. Fiyat uygunluğundan emin olduktan sonra biletinizi güvenli şekilde satın alabilirsiniz. Çağrı Merkezimizi arayarak teknik destek almak için 444 9 849 nolu telefonu arayabilirsiniz.

İptal-İade detayları için çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Uçak bileti fiyatları, haftanın günlerine ve gidilecek döneme bağlı olarak değişiyor. Birçok kişi tatile Yılbaşı, Noel, Kurban ve Şeker Bayramı gibi dönemlerde çıkmayı tercih ediyor. Bu dönemlerde uçak biletlerinin daha yüksek olduğunu unutmayalım.

Eğer uçuş tarihlerinizi esnetemiyorsanız, bu büyük ihtimalle daha pahalı uçacaksınız anlamına geliyor. Bu yüzden sadece belli tarihlere odaklanıp, o tarihler için bilet aramayın.

Sabah oldukça erken veya gece geç saatlerdeki uçuşların daha ekonomik olacağını da unutmayalım. Eğer havalimanından otel bul veya eve ulaşımın pratik ve sorunsuz olacağını düşünüyorsanız bu saatleri tercih edin.

Havayolu firmalarının kampanyalarını takip edin ve ucuz uçak bileti sunan bir kampanya yakaladığınızda bileti kapın ve seyahatinizi o tarihte yapın. Kimimiz bu kadar esnek olmayabilir, ama eminim esnek olanlarımız mutlaka vardır.

Hafta ortası uçmak, hafta sonu uçmaya göre daha ucuzdur, çünkü bir çoğumuz hafta sonu bir yerlere gitmeyi tercih ediyoruz. Uzmanlar hafta ortası uçmanın % 10 kadar tasarruf sağlayacağını söylüyor. En uygun bilet bulmak için bakacağımız gün Çarşamba ve Perşembe öğleden sonrası; bunu Salı ve Cumartesi günleri izliyor.

Ülke içi uçuşlarda en uygun fiyatları yakalama dönemi 21 gün öncesi. Bu dönemdeki fiyatlar ortalama fiyat %8 daha ucuz. Son 2 haftada bilet fiyatları ortalama fiyatlara göre %5 artıyor, son hafta ise bu oran %30’a çıkıyor.

Uluslararası bilet fiyatlarında, yerel uçuşlar kadar dalgalanma olmuyor. Seyahat tarihinden 34 gün öncesindeki fiyatlar, 6 ay öncesindeki fiyatlara göre %4 daha düşük , Seyahatin 28 gün öncesine kadar bilet fiyatları hemen hemen aynı. Seyahatten 18-28 gün önceki fiyatlar en uygun fiyatlardır.

Özellikle yoğun seyahat dönemlerde, rezervasyonunuzu geç yaparsanız bu size pahalıya mal olabilir.

En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için, tüm destinasyonlar göz önünde bulundurulduğunda, ortalama 27 hafta önceden aramaya başlamak gerekiyor. Erken rezervasyon yapmayı ne yazık ki hala öğrenemedik. Geç rezervasyon nedeniyle Türklerin %57’si en uygun fiyatları kaçırıyor.

Uçak bileti fiyatları genellikle son 2 haftada roket gibi yukarı fırlıyor. Bu tarihten önce ve 3 ila 6 ay öncesinden bilet aramaya başlayın. Uygun fiyatı yakaladığınızda kaçırmayın.

Genellikle gidiş-dönüş bileti almak ucuza gelir. Diğer yandan farklı havayolu firmalarından tek yön gidiş ve dönüş almak bazen daha ucuzdur. Bir çok uçak bileti arama uygulaması bunu bizler için yapabiliyor, deneyin. Rekabetin çok yüksek olduğu destinasyonlarda bunu özellikle aklınızda tutun.

Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları, uzun süren resmi tatillerin başlaması ile birlikte tatil için Türkiye’ye gelir. Bu ülkelerden gelen ve çoğunlukla Türk yolcuları taşıyan charter uçaklar, dönüşte yeterli sayıda yolcu bulamazlar ve bu nedenle bu dönemlerde ucuz uçak bileti bulmak çok daha kolaylaşır. Yaz döneminde Dalaman veya Antalya’dan Avrupa’ya bilet baktığınızda ne demek istediğimi anlarsınız.