THY'ye Adıyaman'a Ucuza Uçuyor

OnlineBilet 66.00 TL

Onlinebiletsitesi.com ayrıcalığı çok ucuz fiyatlara Nemrut Dağına bir gezintiye başlayabilirsiniz. Tek yön sadece 66 TL’den başlayan fiyatlarla Adıyaman uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Fırat ve Dicle nehirleri arasında bulunduğundan tarih boyunca önemli merkezlerden biri olan Adıyaman, çok sayıda kültürel, tarihi ve doğal yapıyı bünyesinde barındırır. Çok sayıda arkeolojik ören yeri, höyük, antik kent, mağara, köprü, kaplıca, göl, nehir, dini yapı ve dünyanın 8. harikası Nemrut kalıntılarına sahip Adıyaman, kültür, tarih ve doğanın bir arada yoğrulduğu bir kenttir.

Nemrut Dağı doğu ile batıyı biraraya getiren müthiş bir yerdir. Dağın 2150 m yüksekliğinde bulunan büyüleyici heykeller, uzun kitabeler, çeşitli uygarlıklara ait eserler, çok sayıda arkeolojik ve antik kalıntıyla bir tarih hazinesine sahip Nemrut Dağı UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Liste'sinde yer almaktadır. Ayrıca çok sayıda yerli ve yabancı turist muhteşem gündoğumu ve günbatımı manzaralarını izlemek için Nemrut Dağı'na akın eder. Dağdaki tarihi yapıların arasında durarak yüzlerce metre yükseklikte nefes almak sizi büyüleyecektir.

Kommagene Krallığı Toros Dağları eteğinde yer alır. Bu antik kent Adıyaman'ın tarihi zenginliğinin bir yansımasıdır.

Arsameia Antik Kenti kentten 60 km uzaklıktaki Kocahisar Köyü'nde bulunmaktadır. M.Ö. 2. yüzyılda kurulmuş olan antik kent, Kommagene Krallığı'nın yönetim merkezi olmuştur. Antik kentte en eski Antik Yunan Yazıtı'nı ve çok sayıda arkeolojik yapıyı bulabilirsiniz.

Kahta ilçesine 85 km uzaklıkta bulunan Gerger Kalesi Hitit döneminden kalma bir yapıdır. Burada kabartmalar, küçük kaleler, camiler ve su sarnıçları mevcuttur.

Adıyaman Müzesi tarih öncesi çağlara, Romalılara ve Osmanlılara ait çok sayıda eserin sergilendiği önemli bir kültür merkezidir.