İndirimli Amsterdam Uçuşları

OnlineBilet 189.00 TL

Ucuza En Uygun İndirimli Fiyatlar Amsterdam’a uçuşlarınızı sitemizden gerçekleştirebilirsiniz. 444 9 849 Çağrı Merkezimizi arayarak en ucuza uçak biletinizi temin edebilirsiniz.

Amsterdam yeşilliği, suyu, olağanüstü tabiatı ve 17. yüzyıldan kalma tarihi binalarıyla kozmopolit ve mükemmel bir kenttir. Özgürlükçü duruşu ve büyüleyici atmosferi kenti bir cazibe merkezi haline getirmiştir.

Amsterdam mutlaka görmeniz gereken ve hiç abartısız adeta sudan inşa edilmiş mükemmel bir kenttir. Üçte biri su ve göllerle kaplı kentin tamamı yumuşak ve nemli bir zemine oturmuştur. Sahip olduğu çok sayıda su kanalı Amsterdam'a Kuzeyin Venedik'i unvanını kazandırmıştır. Prinsengracht, Herengracht, Keizersgracht ve Singel şehrin merkezindeki başlıca su kanallarıdır. Brouwerscgaht, Bloemgracht ve Leliegracht ise şirin ve küçük kanallardan sadece bir kaçıdır.

Su seviyesi altında kaldığından dolayı, dünyada kumulların ve su kanallarının üzerinde yüzen başka bir şehir yoktur. İnsanı şaşırtan bir şekilde şehir merkezi birbirine köprülerle bağlanmış 19 adacıktan oluşur. Her çeşit yüzen eve rastlamak mümkündür kentte. İnanması zor olsa da birçok insan bu evlerde yaşar.

50'den fazla müze Amsterdam'ın başlıca turistik mekanlarını oluşturur. Van Gogh, Stedjik ve Rijksmuseum her yıl yüz binlerce ziyaretçinin akınına uğramaktadır. Rijks museum 400 çalışanı, geniş koleksiyonu, kompleksinin büyüklüğü ve bütçesiyle Hollanda'nın görmeniz gereken en gözde ve en büyük müzesidir. 1838 yılında kurulan, kentin en eski hayvanat bahçesi Artis Hayvanat Bahçesi 10.000 m2'lik alanı, 700 türü içerisinde barındıran 8000 hayvanı ile büyüleyici bir mekandır.

Hortus Botanicus, Vondelpark, Westerkerk, Qude Kerk Kilisesi, Begijnhof Bahçesi, Magere Köprüsü ve Dam Meydanı kentin görkemli atmosferine hayat veren diğer ve görülmesi gereken yerler arasındadır.